mapa, atrakcje, imprezy

Jak szukać, żeby znaleźć?

2011-09-23


Na stronie www.krakow.treespot.pl można szukać informacji na wiele różnych sposobów.

Jeśli znasz nazwę lub element nazwy wydarzenia lub miejsca albo jakieś słowa z nimi związane, po prostu wpisz je w wyszukiwarkę, a otrzymasz listę wyników posortowanych według trafności. Po kliknięciu w wybraną pozycję otrzymasz jej szczegółowy dane - dokładną lokalizację z mapą (możesz ją przybliżać i oddalać) oraz opis wzbogacony o zdjęcia, filmy, informacje dodatkowe.


Po kliknięciu w jedną z wybranych kategorii, jak na przykład Zwiedzanie, Knajpy, Koncerty, Wystawy, Dla Studenta czy Trasy, otrzymasz listę wydarzeń lub/i obiektów do niej przynależących. Wydarzenia sortować według czasu, kiedy się odbywają (poczynając od tych rozpoczynających się niebawem bądź trwających). Zarówno miejsca, jak i wydarzenia, możesz sortować również według nazwy bądź odległości od Ciebie, w jakiej się odbywają/znajdują.

I tu z pomocą przychodzi interaktywna mapa. To właśnie dzięki niej możesz określić swoją lokalizację w danym momencie. Po prostu chwytasz ikonę ludzika i przesuwasz ją w odpowiednie miejsce, po czym klikasz przycisk "Zmień". Możesz też wpisać w okienko nazwę odpowiedniej ulicy. I odtąd wszystkie wyniki wyszukiwania przy wyborze opcji "Odległość" będą sortować się względem nowego miejsca.

www.krakow.treespot.pl to także baza filmów wyświetlanych w krakowskich kinach a także spektakli wystawianych na deskach krakowskich teatrów. Oferty kulturalnej można szukać na dwa sposoby - albo wyszukując filmy bądź spektakle, albo kina lub teatry.

Przykład:

Załóżmy, że stoimy u wylotu Floriańskiej. Chcemy dowiedzieć się więcej na temat otaczających nas zabytków - Bazyliki Mariackiej, Sukiennic, Wieży Ratuszowej, Kościoła św. Wojciecha. Ustalamy więc naszą pozycję na Floriańską 1. Następnie klikamy kategorię Zwiedzanie. Dzięki temu otrzymujemy listę wszystkich obiektów, ułożoną wobec odległości od nas. Jeśli chcemy poszukać na przykład interesujących koncertów w tej samej okolicy, wystarczy kliknąć kategorię Koncerty i natychmiast otrzymamy listę wydarzeń muzycznych odbywających się w najbliższym czasie.

TREESPOT POLECA