mapa, atrakcje, imprezy

Gdzie w Krakowie szukać pracy znając język angielski? Ciekawe propozycje!

2015-09-17
Znajomość angielskiego daje wiele możliwości w zakresie rozwoju zawodowego i podjęcia pracy. Co prawda coraz częściej pracodawcy traktują język angielski jako podstawę wliczającą się w ogól cech standardowych kandydata to bez znajomości angielskiego o pracy można tylko pomarzyć. Praktycznie w każdym zawodzie, nawet na stanowiskach dla personelu nisko wykwalifikowanego oczekuje się od kandydatów komunikatywnej znajomości angielskiego. Bardzo często umiejętność posługiwania się angielskim jest przeważającym atutem w zdobyciu pracy.  • Bywają również sytuacje absurdalne, kiedy mimo braku styczności w realnej pracy z angielskim pracodawca żąda jego znajomości. Znacznie częściej kompetencje językowe wynikają z potrzeb. Pracując w firmach operujących na rynku międzynarodowym kadra musi znać angielski z czysto praktycznych powodów jakimi jest komunikacja pomiędzy partnerami, pracownikami, klientami itd. Nie trzeba być nauczycielem angielskiego ani tłumaczem, by była nam konieczna do wykonywania zawodu znajomość angielskiego. Oczywiście mając zamiłowanie do nauki języków można pokusić się o studia filologiczne i podjecie pracy w charakterze nauczyciela angielskiego czy to w szkole językowej czy szkołach publicznych, przedszkolach. Jednym z rozwiązań jest także założenie własnej działalności i nauka indywidualna w oparciu o korepetycje mobilne, zdalne. Alternatywą dla miłośników angielskiego są tłumaczenia. Rozwój współpracy międzynarodowej oraz projektów unijnych wpływa pozytywnie na zapotrzebowanie na tłumaczenia, w tym tłumaczenia przysięgłe. Tłumaczy zatrudniają zarówno urzędy państwowe, jak i podmioty prywatne. Należy pamiętać, iż konieczność znajomości języka wymusza na Krakowianach jego naukę. Jedną z ciekawszych propozycji pracy jest nauczyciel angielskiego w przedszkolu. Co prawda nauka ta wygląda jak zabawa to jest bardzo satysfakcjonująca i twórcza. Można się rozwijać patrząc na efekty w postaci rosnących uczniów doskonale radzących sobie z językiem obcym. Coraz więcej placówek powstaje z myślą o edukacji dwujęzycznej, po trosze z uwagi na ilość dzieci rodzin mieszanych, imigrantów jak i z uwagi na dbałość o wczesną edukację językową dzieci. Praca z maluchami to wyjątkowe zajęcie, nie dla wszystkich a dla osób z powołaniem, pomysłem - podaje Preply - (nauka języka angielskiego w Krakowie).
  • Z uwagi na charakter miasta Krakowa, który jest niewątpliwie miastem turystów, artystów angielski zdecydowanie ułatwia poszukiwania zatrudnienia. Obsługa hotelowa, gastronomiczna to branże związane z ruchem turystycznym, w których angielski jest podstawą, zwłaszcza iż większość przyjezdnych w Krakowie to obcokrajowcy a w dużej mierze Brytyjczycy i Irlandczycy. Stąd nawet chcąc zostać kelnerem w kawiarence pod Sukiennicami należy znać angielski. Znając dobrze języki lub kilka języków obcych można rozejrzeć się za pracą w recepcji hotelu, pensjonatu. Znajomość języka nie jest w szczególny sposób testowana, nie trzeba mieć certyfikatu FCE ale za to należy w praktyce umieć profesjonalnie obsłużyć anglojęzycznego klienta, tym samym znać angielski na poziomie komunikatywnym. Poza standardową obsługą dochodzą również stanowiska bardziej wyspecjalizowane jak przewodnicy turystyczni, pracownicy muzeów i zabytków, galerii sztuki itp. Rozbudowana baza dla turystów generuje szereg miejsc pracy, również w rozrywce szeroko rozumianej. Warto dodać, iż prócz turystów którzy przyjeżdżają wyłącznie Kraków zobaczyć znajduje się także wiele osób spoza Polski, które interesują się inwestycjami w mieście, potrzebują oni nieruchomości, samochodu czy doradztwa prawnego. We wszystkich tych branżach pracownicy, by kompetentnie obsłużyć klienta muszą wykazać się znajomością angielskiego.
  • Podobnie jak i w wielu innych miastach Polski Kraków rozwija się gospodarczo. Sytuowane są w Krakowie siedziby dużych międzynarodowych korporacji i koncernów, gdzie znajdują zatrudnienie nie tylko Krakowiacy ale również osoby spoza Krakowa. Konkurencja o stanowiska w biznesie, handlu międzynarodowym i produkcji, a także logistyce jest bardzo duża a podstawowym wymogiem jest biegłą znajomość angielskiego. Równolegle nie odbiegając od trendów ogólnokrajowych karierę można zrobić poświęcając się nauce. W tej dziedzinie niezależnie czy jest to inżynieria przemysłu, informatyka czy biotechnologia niezbędny jest angielski. Jak widać możliwości wyboru zawodu, pracy jest wiele, warunkiem spójnym dla wszystkich ofert pracy, zawodów i specjalności jest znajomość angielskiego. Im wyższe stanowisko, bardziej odpowiedzialne i samodzielne tym od kandydata żąda się bardziej zaawansowanego poziomu wiedzy językowej i umiejętności komunikacyjnych. Warto zatem uczyć się angielskiego od najmłodszych lat nie tylko po to by móc wyjechać za pracą do Anglii, ale pracować w Krakowie - podaje Preply, (nauka języka angielskiego w Krakowie).
  • Dla wielu osób atrakcyjną pracą w Krakowie może być stanowisko logistyka w firmie transportowej, parku logistycznym. Położenie Krakowa oraz połaczenie drogowe zapewnia miastu doskonałą pozycję jeśli chodzi o logistykę i tranzyt z południa na północ jak i ze wschodu na zachód i przeciwnie. Podobnie jakw e Wrocławiu, również w Krakowie, na jego przedmieściach powstaje szereg parków logistycznych, które obsługują transport na terenie kraju i nie tylko Polski. By zarządzać transportem i dystrybucją nie wystarczą umiejętności planistyczne ale przyda się także angielski. Język obcy niezbędny jest do współpracy z zagranicznymi klientami i firmami międzynarodowymi. Całość procesu logistycznego monitorowana jest online z obsługą anglojęzyczną. Sztab logistyków czuwa na bieżąco nad terminowymi dostawami a łańcuch dostaw bywa zależny od wielu czynników zewnętrznych. To wymagająca praca ale zarazem bardzo ciekawa.
  • W zależności od osobistych zdolności i preferencji jedną z ciekawszych profesji w Krakowie jest przewodnik turystyczny. Nie rzadko przewodnicy parają się oprowadzaniem wycieczek i turystów dodatkowo, zaś pracują w rozmaitych punktach obsługi ruchu turystycznego, niekoniecznie w biurze informacji turystycznej. Oferta artystyczna Krakowa jest niezmiernie bogata, obecnie przewodnicy poza trasą zwiedzania zapewniają turystom szeroki wachlarz usług dodatkowych jak organizacja warsztatów plenerowych, pokazy historyczne, zajęcia integracyjne, wykłady, wystawy, pogadanki edukacyjne itp. Najczęściej turyści wybierają obsługę przewodnika w języku angielskim, stad też nie trudno o prace w tym charakterze znając język angielski w stopniu pozwalającym na płynną komunikację.
  • Wszystkim, którzy chcą podszkolić angielski polecamy korepetycje z angielskiego  w Preply jako efektywna nauka języka angielskiego w Krakowie i okolicach. Naucz się języka i wybierz pracę marzeń!
  • Wraz z lokowaniem się dużych firm w Krakowie powstają również firmy informatyczne. Rozwój nowoczesnych technologii sprawia, iż zapotrzebowanie na programistów i informatyków, również serwisantów sprzętu komputerowego jest bardzo duże. Wiele central typu helpdesk usytuowanych jest właśnie w Krakowie. Jak nie trudno się domyślić to praca dla osób władających angielskim. Rozmaite infolinie również chętnie przyjmują osoby znające angielski, które będą w stanie obsłużyć klienta w języku angielskim. Aktualnie Kraków przoduje w telekomunikacji, to w tym mieście znajdują się centra call centre dla wiodących telewizji cyfrowych i operatorów komórkowych. Nie brakuje również central telefonicznych banków obsługujących klientów z Polski i zagranicy.

To jaka prace wybierzemy i czy będzie ona w Krakowie w dużej mierze zależy od zawodu, jaki nabyliśmy lub w jakim się kształcimy. Język to nie wszystko, bowiem kluczowe na rynku pracy jest doświadczenie i praktyczne umiejętności. Mimo wszystko angielski ułatwia poszukiwania pracy w Krakowie.  Wiele ofert pracy można zobaczyć na http://www.pracuj.pl/praca/kraków

Źródło: Preply - efektywna nauka języka angielskiego w Krakowie

TREESPOT POLECA