mapa, atrakcje, imprezy

Najlepsze karnawałowe atrakcje w Krakowie w 2016 roku

2016-02-01
Karnawał to czas szalonej zabawy, wszechobecnej muzyki i pozytywnych emocji. Osoby, które pragną przybyć do Krakowa w okresie karnawałowym na pewno nie będą się nudzić. Kraków jest bowiem miastem, które tętni życiem zarówno w dzień, jak i w nocy. Podczas karnawału w Krakowie nie zabraknie rozmaitych atrakcji, spośród których każdy z pewnością znajdzie coś specjalnie dla siebie.

Karnawał trwa w najlepsze. Zastanawiasz się, do jakiego miasta wybrać się, aby poczuć ten niesamowity klimat zabawy, niesamowitej muzyki i radości? Koniecznie przyjedź do Krakowa! Mówi się, że w Krakowie nie ma czasu na sen. To powiedzenie nabiera szczególnego znaczenia w okresie karnawału. Liczne imprezy, koncerty, spektakle to krakowska (jakże wspaniała) codzienność. Zapoznaj się już teraz z najciekawszymi karnawałowymi propozycjami i wybierz dla siebie coś najbardziej odpowiedniego.


Karnawałowe szaleństwo w TAURON Arenie Kraków

Niezwykłych atrakcji dla osób w każdym wieku nie zabraknie w największym krakowskim obiekcie widowiskowo-sportowym, TAURON Arenie Kraków. Końcówka stycznia to sportowe emocje związane z rozgrywkami w ramach Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn.

5 lutego na scenie TAURON Areny Kraków odbędzie się niepowtarzalne multimedialne widowisko, gigantyczna superprodukcja: „Kraina Lodu Disneya – film z muzyką na żywo”. Jest to wydarzenie skierowane nie tylko do najmłodszych widzów, ale także do całych rodzin. Z pewnością każda osoba, niezależnie od wieku, doceni rozmach, z jakim przygotowana będzie magiczna muzyka wykonywana na żywo przez Orkiestrę Akademii Beethovenowskiej oraz Chór Polskiego Radia pod dyrekcją E. Ochsnera. Ponad stu artystom na scenie towarzyszyć będą: Kasia Łaska, Czesław Mozil, Marcin Jajkiewicz oraz Magda Wasylik, którzy na żywo wykonają przeboje z filmu „Kraina Lodu”.

Dzień później, 6 lutego, kolejne wielkie muzyczne wydarzenie, już typowo karnawałowe. Będą to „Karnawałowe Ostatki z Gwiazdami lat 80.”. Na scenie wystąpią fantastyczne gwiazdy: Sandra oraz Thomas Anders & Modern Talking Band. Osoby, które uwielbiają bawić się przy takich przebojach, jak „Cheri Cheri Lady” czy też „You’re My Heart, You’re My Soul” będą wniebowzięte!

Zabawa do białego rana, czyli kultowe krakowskie kluby

Nie sposób wyobrazić sobie karnawału bez szalonych imprez, tańca, muzyki i zabawy. Kraków jest miejscem, w którym ta zabawa zyskuje jeszcze inny, pełniejszy wymiar. Dzieje się tak dzięki licznym kultowym klubom oferującym swym klientom dużą dawkę pozytywnego nastroju.

Jednym z najciekawszych miejsc na spędzenie szalonej krakowskiej zabawy jest słynna na cały świat Piwnica Pod Baranami. Jej środowisko tworzą wspaniali krakowscy artyści, zrzeszeni już od 1956 roku w dobrze każdemu znany kabaret. Ikonami Piwnicy Pod Baranami prócz Piotra Skrzyneckiego byli  Ewa Demarczyk, Mieczysław Święcicki, Anna Szałapak czy Marek Grechuta. Dziś w Piwnicy goszczą tacy artyści, jak Jacek Wójcicki, Grzegorz Turnau, Tamara Kalinowska, Beata Rybotycka, Dorota Ślęzak, Leszek Wójtowicz czy Konrad Mastyło. Piwnica Pod Baranami jest zatem miejscem licznych atrakcji i doskonałej zabawy.

Z ciekawych projektów artystyczno-karnawałowych w Krakowie słynie również Klub pod Jaszczurami. Miejsce to już od 1960 roku jest jednym z najpopularniejszych klubów studenckich w Polsce i słynie z doskonałej zabawy i realizacji pierwszorzędnych imprez. Prócz dyskotek w klubie odbywają się pokazy filmów, wystawy, koncerty czy wieczory z poezją, zatem prócz tańca i szaleństwa w miejscu tym można też zaznać sporej dawki „wyższej kultury”.

Klub muzyczny Forty Kleparz to kolejne miejsce słynące z wielu ciekawych imprez. Warto skorzystać z przebogatej oferty karnawałowej tego miejsca biorąc udział w tematycznych koncertach, spotkaniach i szalonych dyskotekach do białego rana. W Fortach Kleparz organizowane są także imprezy firmowe czy okolicznościowe.

Kraków to ponadto miasto klubów studenckich. W zasadzie na każdym rogu Starego Miasta znajduje się lokal, który warto odwiedzić jeżeli jesteśmy spragnieni szalonej, karnawałowej zabawy. Warto chociażby wspomnieć o takich miejscach, jak Carpe Diem, Awaria, Społem, Atmosfera, Jazz Rock Cafe.

Szczypta karnawałowej kultury

Dla wielbicieli „kultury wyższej” krakowskie instytucje kulturalne przygotowały moc atrakcji. Naprawdę warto w okresie karnawałowym wybrać się do jednego z krakowskich teatrów, do opery bądź filharmonii. Ostatnie dni stycznia w Operze Krakowskiej odbywają się pod znakiem niezwykłego spektaklu „Cyganeria” G. Pucciniego. Na początku lutego – aż do ostatków, w krakowskiej operze również atrakcji nie zabraknie. Widzowie mogą wybrać się na takie spektakle, jak „Muzyka i Magia”, „Dziadek do orzechów”, a także, co będzie nie lada gratką – Tradycyjny Koncert Ostatkowy, który będzie miał miejsce we wtorek, 9 lutego. Filharmonia Krakowska natomiast zaprasza wszystkich melomanów na Koncert Karnawałowy, który zaplanowany jest na ostatni styczniowy piątek i sobotę.

Poszukując odrobiny karnawałowej kultury w Krakowie nie sposób również przeoczyć oferty Krakowskiej Opery Kameralnej, która na najbliższy czas przygotowała specjalną Karnawałową Galę Operową „La Festa di Carnevale". Wydarzenie to sprawi niewątpliwie ogromną przyjemność osobom kochającym operę, dlatego warto wybrać się na nie w większym gronie „operowych fanatyków”.

Karnawał dla najmłodszych

Niezwykłe karnawałowe atrakcje dla najmłodszych przygotował Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. W sobotę, 30 stycznia, dzieci w wieku 3-7 lat zaproszone są na Karnawałowe Szaleństwo na 303 sposoby! W programie przewidziane są m.in. zabawy, tańce i ciekawe konkursy. To świetna okazja dla wszystkich maluchów na spędzenie karnawałowego czasu w przyjemnej atmosferze w gronie rówieśników.

Dzień później interesującą propozycję dla dzieci przygotował Kinoteatr Wrzos znajdujący się przy ul. Zamoyskiego 50. Odbędzie się tam przedstawienie teatralne pt. „Trąba Słonia Salomona” – zabawny spektakl, podczas którego dzieci stają się bohaterami bajki i występują na scenie, co z pewnością zapewni im niezapomniane wrażenie i fantastyczną zabawę.

Karnawałowy Kraków dla każdego

Powyższe karnawałowe propozycje na spędzenie czasu w Krakowie dowodzą, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Niezależnie od tego, co wybierzesz, możesz mieć pewność, że pokochasz Kraków i zechcesz tu wrócić jeszcze nie raz. Planując wypad do Krakowa nie zapomnij także o rezerwacji komfortowego noclegu, dzięki któremu będziesz mógł wypocząć po karnawałowych szaleństwach.

Warto odwiedzić Kraków w tym karnawałowym czasie i oprócz tradycyjnego zwiedzania wspaniałych zabytków, sprawić sobie przyjemność, biorąc udział w jednym z muzycznych czy teatralnych widowisk bądź idąc na szaloną imprezę do białego rana w krakowskim klubie. Niech ten karnawał trwa i będzie dla Ciebie niezapomnianym czasem!

TREESPOT POLECA