mapa, atrakcje, imprezy

O projekcie

2011-08-29
Czym jest Treespot Kraków?
Treespot to system informacji miejskiej, w którym znajdziecie aktualne informacje o obiektach wartych odwiedzenia w Krakowie, najbliższych wydarzeniach oraz ciekawych trasach pieszych i rowerowych.

Treespot to:
  • Strona www (dostępna również w wersji "light")
  • Aplikacja mobilna dostępna na platformy iOS, Android oraz JAVA
  • System hot-spotów umieszczonych w różnych miejscach miasta
Strona www, dostępna także w wersji light, gromadzi najciekawsze miejsca, wydarzenia i trasy po mieście, przeznaczone nie tylko dla turystów, ale też dla mieszkańców miasta – głównym celem dokładnej i na bieżąco aktualizowanej bazy jest prezentowanie użytecznych w danym miejscu i czasie informacji. 

Aplikacja mobilna (na urządzenia z systemem Android oraz iOS a także wykorzystujące platformę JAVA), darmowa, działająca w trybie offline, prezentuje zawartość zamieszczoną na stronie www w bardzo przejrzysty i intuicyjny sposób – wyświetlając atrakcje i miejsca, kieruje się lokalizacją GPS, dzięki czemu można znaleźć wszystkie czynne lokalizacje w pobliżu, bieżące wydarzenia i propozycje tras zwiedzania miasta. 

System hotspotów umieszczonych w różnych miejscach miasta pozwala korzystać zarówno z bazy Treespot Kraków, jak i za darmo łączyć się przez Wi-Fi z internetem.

Dodatkowo w wielu miejscach miasta rozmieściliśmy kody QR (fotokody), za pomocą których można połączyć się z naszą stroną w wersji light.

Dla kogo?
Treespot Kraków jest doskonałym uzupełnieniem krakowskiej codzienności dla pracujących, studentów, rodziców, amatorów aktywnego wypoczynku czy miłośników kultury. Każdy mieszkaniec Krakowa znajdzie tutaj coś dla siebie. Coś, co ułatwi mu nie tylko codzienne szlaki, ale także dostarczy inspiracji do aktywnego spędzania czasu i korzystania ze skarbnicy wydarzeń, którą kryje w sobie to niezwykłe miasto.

Treespot Kraków jest skierowany także do turystów, którzy będą mogli równie łatwo jak krakowscy tubylcy poruszać się po uliczkach Starego Miasta i najładniejszych dzielnicach.

Wersja polska aplikacji wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców miasta XXI w., natomiast wersja angielska – naprzeciw oczekiwaniom turystów XXI w.
 
Jakie informacje tutaj znajdę?
Obiekty, trasy i wydarzenia to trzon systemu Treespot. Wszystkie podzielone są na starannie opracowane kategorie. Dzięki tej obszernej bazie zabytków, obiektów sportowych, rozrywkowych, punktów usługowych, hoteli, restauracji, knajp, muzeów, wydarzeń, szlaków można dokonać szybkiego wyboru najlepszej propozycji spędzenia wolnego czasu w danej chwili według rozmaitych kryteriów. Cała baza została wzbogacona o opisy miejsca, dokładne godziny otwarcia, dane teleadresowe i zdjęcia.

Wszystkie treści zostały opracowane z ogromną starannością przez ludzi od lat związanych z Krakowem, jego historią, życiem kulturalnym, rozrywkowym, a także tym codziennym. Z tego powodu zarówno turysta korzystający z systemu, jak i mieszkaniec miasta znajdzie tutaj większość potrzebnych mu informacji. Co bardzo ważne, nad aktualnością danych pracuje zespół redakcyjny, który aktualizuje wszystkie obiekty, a także wprowadza najciekawsze wydarzenia w mieście na najbliższych dniach i tygodniach.

Geolokalizacja 
Treespot Kraków uzupełnia mapa, na której zaznaczone są interesujące użytkownika obiekty. Co bardzo ważne, aplikacja mobilna wykorzystuje geolokalizację – czyli lokalizację GPS użytkownika, dostosowując do niej wyświetlane trasy, obiekty i wydarzenia.

Zarówno na stronie www, jak i w aplikacji użytkownik systemu może swoją pozycję na mapie ustawić ręcznie, przenosząc "ludzika" w dany punkt. Strona/aplikacja od razu zostaną przeładowane i wyświetlą się obiekty najbliższe wskazanej lokalizacji.

Co i gdzieRepertuar kin i teatrów dostarcza coigdzie.plOpen Street Map
Mapy w serwisie pochodzą z projektu openstreetmap.org.Innowacyjna gospodarka

Copyright © 2011-2012 FilmFruit sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści zabronione.
TREESPOT POLECA